CONVOCATOR ADUNARE GENERALA

Vă aducem la cunoștință că in perioada următoare va fi convocată Adunarea Generală in vederea Alegerilor Generale, conform următorului calendar stabilit de Comitetul Sindical în acord cu prevederile statutare:
1. Anunt Alegeri Generale si depunere candidaturi pentru functia de presedinte- data anunț: 18 Martie
2. Afisare pe site-ul sindicatului a listei de candidati - 25 Martie
3. Convocare AG - 28 Martie, orele 17, Amfiteatrul 3 - parter, Facultatea de Medicină Generală, Eroii Sanitari nr.8
In vederea participarii prin mandatar, vă rugăm să descărcați și să completați formularul destinat în acest sens (formular mandatar)

pe Ordinea de zi a AG vom avea:
1. Raportul de Gestiune si Aprobarea bugetului de cheltuieli pe 2022
2. Raportul Comisiei de Cenzori pentru Bilantul pe anul 2021
3. Alegeri generale: presedinte, vicepresedinti (3) si membri Comitetul Sindical (5)
4. Alegeri membri Comisia de Cenzori
5. Diverse

Astfel, astazi 18 Martie, anunțăm deschiderea sesiunii de depunere a candidaturii pentru funcția de Președinte al S.P.D.U.M.F.C.D. conform Statutului. Aceste candidaturi se vor depune in scris la sediul nostru sau in format electronic pe adresa oficială - sindicat.umf@gmail.com. Termen de depunere: 25 Martie 2022.