ACORDARE SPRIJIN FINANCIAR RECHIZITE

Cu ocazia noului inceput de an scolar/universitar, va urez MULT SUCCES, SANATATE si VOIE BUNA!
Totodata, in urma propunerii colegilor din COMITETUL SINDICAL, am decis acordarea unui ajutor pentru rechizite scolare membrilor de sindicat care au in ingrijire copii incadrati intr-o forma de invatamant (primar-gimnazial-liceal) si care se confrunta cu probleme financiare.

Ajutorul este in valoare de 150 lei/copil sub forma de tichete valorice sau virament bancar.

Ajutorul se acorda pe baza de cerere tip (descarca formular cerere), insotita de certificat de nastere al copilului si o dovada din care sa rezulte calitatea de elev (Adeverinta sau copie dupa Carnetul de Elev).

Perioada de depuneri a cererilor este 26.09.2023- 11.10.2023

Depunerea cererilor se poate face prin e-mail in format electronic (scanare sau fotografia clara a documentelor) la adresa sindicat.umf@gmail.com) sau personal la:

dna Ecaterina Branzaru, vicepresedinte SPDUMFCD - Biroul de Inventariere, Medicina Generala, Bdul Eroii Sanitari nr.8, interval orar: 10:00-14:00 - tel: 072- 259-7640