ACORDARE AJUTOR FINANCIAR PENTRU RECHIZITE

COMITETUL SINDICAL a decis acordarea unui ajutor pentru rechizite scolare membrilor de sindicat care au in ingrijire copii incadrati intr-o forma de invatamant (primar-gimnazial-liceal) si care se confrunta cu probleme financiare.
Ajutorul este in valoare de 150 lei/copil sub forma de tichete valorice sau virament bancar.

Ajutorul se acorda pe baza de cerere tip (descarca formular cerere), insotita de certificat de nastere al copilului si o dovada din care sa rezulte calitatea de elev (Adeverinta sau copie dupa Carnetul de Elev).

Perioada de depuneri a cererilor este de 2 saptamâni: 19.09.2022- 03.10.2022

Depunerea cererilor se poate face prin e-mail in format electronic (scanare sau fotografia clara a documentelor) la adresa sindicat.umf@gmail.com) sau personal la:

dna Ecaterina Branzaru, vicepresedinte SPDUMFCD - Biroul de Inventariere, Medicina Generala, Bdul Eroii Sanitari nr.8, interval orar: 10:00-14:00 - tel: 072- 259-7640